Gépészmérnöki szak (A)

A szakot Neked ajánljuk, ha
  • érdeklődsz a korszerű gépészeti berendezések tervezése, fejlesztése és üzemeltetése iránt
  • szeretnél megismerkedni a korszerű tervező programokkal, a digitális gyártástudomány világával és eszközeivel
  • szívesen részt vennél különböző szakmai versenyeken és külföldi tanulmányutakon

Szakfelelős: Dr. Gyurika István Gábor, egyetemi docens, Pannon Egyetem Mérnöki Kar
Képzési szint: Alapképzés
Képzési hely: Veszprém, Zalaegerszeg, A képzést a Pannon Egyetem Mérnöki Kara hirdeti Zalaegerszeg képzési hellyel.
Képzés nyelve: Magyar
Munkarend (tagozat): Nappali
Finanszírozási forma: Magyar állami ösztöndíjjal támogatott, Önköltséges
Képzési idő: 7 félév
Oklevélben szereplő végzettség megnevezése: Gépészmérnök
Önköltség díja: 325.000 Ft/félév
Duális képzési formában is választható.

A képzés célja:

Olyan gépészmérnökök képzése, akik alkalmasak gépek és gépészeti berendezések üzemeltetésére és fenntartására, a gépipari technológiák bevezetésére, illetőleg alkalmazására, a munka szervezésére és irányítására, a műszaki fejlesztés, kutatás és tervezés átlagos bonyolultságú feladatainak ellátására a munkaerőpiac igényeit is figyelembe véve. Felkészültek tanulmányaik mesterképzésben történő folytatására.

Mit fogsz tanulni a képzés során?

- elméleti alapozó tárgyak (matematika, mechanika, fizika)
- szakmai ismeretek CAD/CAM ismeretek és alkalmazások, CNC szerszámgépek
- áramlástani- és hőtani rendszerek, digitális gyár- és gyártási folyamattervezés

Elhelyezkedési lehetőségek:

• tervező mérnökként
  • termelésirányító mérnökként
  • kutató-fejlesztő munkatársként
  • gépgyártástechnológus mérnökként

A szakhoz tartozó mintatanterv elérhető  IDE KATTINTVA!

Felvételi követelmények:  A www.felvi.hu oldalon található elektronikus Felsőoktatási Felvételi Tájékoztató 2022. részletesen tartalmazza a felvételi követelményeket.

További információk:

Felvilágosítás intézményi felvételi ügyekben:
Tanulmányi Iroda
Telefon: +36 (92) 509-949