Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg

Pannon Egyetem Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg (PE GKZ) a Pannon Egyetem egyetlen Veszprémen kívüli kara.  A Kar, illetve jogelődjei már több, mint 50 éve jelen vannak Zalaegerszegen és képeznek a gazdaságtudományi képzési területen szakembereket. 1971-ben a Pénzügyi és Számviteli Főiskola Zalaegerszegi kihelyezett tagozataként kezdődött el az oktatás, ami az évtizedek magas színvonalú oktatásának köszönhetően önálló karrá válást eredményezett 2011-ben, még a Budapesti Gazdasági Főiskola színeiben. A Kar 2020 óta a Pannon Egyetem szervezetének a része. A Karon két tanszék működik.

Támogatjuk hallgatóinkat az egyetemi évek alatti gyakorlati tudás megszerzésében, melynek kiváló terepe a duális képzésbe történő becsatlakozás. A Kar élenjár a hallgatói tudományos kutatásban, TDK eredményessége évtizedek óta kimagasló. A Kar életében mindig fontos volt a vidék gazdasági életéhez való szerves kapcsolódás, a térségi munkaerőigények kielégítése. 2000-től működik az intézmény a jelenlegi helyén. Fontosnak tartjuk a fenntartható szemléletre nevelést. Zöld Kampuszunkon biztosítjuk hallgatóink számára a tanuláshoz való nyugodt környezetet, modern épületeink pedig a XXI. század élményalapú oktatásához, kutatásához kiváló helyszínt adnak.