ZFOK Verseny - A versenyről

ZFOK verseny final insta 003

Információk a versennyel kapcsolatban:

Vetélkedősorozatot szervezünk hagyományteremtő jelleggel.
3 fős csapatok jelentkezését várjuk, 2 korosztályban (általános iskola felső tagozata és középiskola/gimnázium)
A vetélkedőnek előzetes és helyszíni feladatai lesznek.
Az előzetes feladat a regisztráció részét képezi, a helyszíni feladatok pedig minden fordulóban (3 alkalom) és a döntőben gazdasággal, matematikával, természettudománnyal, fizikával és informatikával kapcsolatos témakörökből kerülnek ki.

Helyszín:
Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ, Innovációs és Tudásközpont, Marketing Műhely
8900 Zalaegerszeg, Gasparich Márk u. 18/A.

Időpontok:
- Regisztráció határideje: 2022. március 4. 12:00

- I. forduló: 2022. március 9. szerda 10:00-13:00
- II. forduló: 2022. március 23. szerda 10:00-13:00
- III. forduló: 2022. március 31. csütörtök 10:00-13:00
- Döntő: 2022. április 20. szerda 10:00-13:00

Regisztrációhoz szükséges:

- a jelentkezési adatlap kitöltése
- videó feltöltése (Google Drive) és megosztása az alábbi e-mail fiókkal: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Ehhez a feladat: maximum 5 perces videó készítése arról, hogyan képzelitek el a jövő egyetemi kampuszát.
Innovatív ötleteket várunk, akár kitalált, akár valós helyszínre vonatkoztatva.

Mutassátok be, milyen esetleges fejlesztésekre lenne szükség ahhoz, hogy jól érezze magát az egyetemen a hallgató és oktató egyaránt.
A videókat közzétesszük a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ YouTube csatornáján és lehet velük like-okat gyűjteni, melyekkel többletpont szerezhető.

Helyszíni feladatok lehetnek:

- Népszerűbb egyetemi tantárgyakhoz kapcsolódó videók, kérdések, feladatok, így például
• Virtuális valóság
• Képfeldolgozás
• Mesterséges intelligencia
- Játékos, élményszerű feladatok a fenntarthatóság és a fogyasztóvédelem/marketing témaköréhez kapcsolódóan
- Időtervezéses logikai feladatok
- Pénzgazdálkodási feladatok
- Logikai programozás
- Szabadulószoba

I. forduló: gazdasággal kapcsolatos témakör
II. forduló: matematika, természettudomány és fizika témakörei
III. forduló: informatika témakör

Döntő: előzetes feladat, amit a döntőben kell bemutatni. Egy valós vagy kitalált eszközt kell megtervezni, elkészíteni és eladni a zsűrinek.
A téma egy oktatást segítő eszköz legyen. Fontos, hogy használjatok hozzá a műszaki, természettudományos, informatikai és gazdasági ismereteiteket, sikeresen kommunikáljátok, marketingeljétek a terméket a döntőben.

A versenysorozat 1,5 millió Ft összdíjazású!

Tárgynyereményeken kívül az első helyezett csapat tagjai részére 1 éves ösztöndíjat ajánlunk fel, amennyiben a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ bármelyik BSc képzésére felvételt nyersz. Ha önköltséges képzésre kerülsz be, akkor a tandíj 50%-át vállaljuk át az első évben, ha pedig államilag finanszírozott szakra jutsz be, egyéb költségekre fordíthatod szabadon.

A versenyre történő utazás költségeit és étkezést is biztosítunk.

VERSENY EREDMÉNYEI

I. forduló