ZÖLD KOLI

"A földi élet jövője attól függ, hogy képesek vagyunk-e cselekedni. Sokan egyénileg is megtesznek minden tőlük telhetőt, ám valódi sikert csak akkor érhetünk el, ha gyökeres változások mennek végbe a társadalomban, a gazdaságban és a politikában."
David Attenborough

vlcsnap-2020-09-09-10h30m43s225.JPG

Kollégiumunkban fontos a fenntarthatóság és a megújuló energia felhasználása. A kollégiumi áramfogyasztás egy részét a kollégiumra telepített napelemek állítják elő.

A kampusz területén összegyűjtött esővízzel, úgynevezett szürke vízzel öblítjük a kollégiumban található WC-ket.

A kollégium egész területén pedig szelektíven gyűjtjük a hulladékot, hogy ezzel is csökkentsük környezetünk terhelését.

További információ Zöld Kampuszunkról és a Zalaegerszegi Egyetemi Központ fenntarthatósági törekvéseiről IDE KATTINTVA elérhető.