Családfakutatás: mikor és honnan jöttünk? - Bárdossy Péter előadása a Zalaegerszegi Egyetemi Központban

Bárdossy Péter történész-levéltáros volt Kampuszunk vendége április 27-én, aki a családfakutatásról tartott előadást hallgatóinknak és munkatársainknak. Az Infocentrum Nagytermében gyülekeztek az érdeklődők, akiket Pálfy Angelika oktató kolléga köszöntött. Bárdossy Péter 25 éve foglalkozik családfakutatással. Személyes indíttatásból, egyszerű kíváncsiságtól vezérelve kezdte el családja múltját felderíteni. A kíváncsiság, a tudásvágy és a kutatás érdekessége hajtotta, melynek megvan a sajátos módszertana.

csaladfakutatas_eloadas_2023.jpg

Az érdekfeszítő és szórakoztató előadáson megtudhattuk, hogy miként kezdjünk neki családunk történetének felkutatásához. Milyen alapvető forrásokat használjunk, ami hozzásegíti a kutatót az információk megismeréséhez. Jó kérdéseket kell feltenni: mikor és honnan jöttünk? A közel másfél órás előadás azokban is kíváncsiságot gerjesztett a családfakutatás tudománya felé, akiket eddig nem is foglalkoztatott családjuk története.

További médiamegjelenések: