A Kossuth Rádió készített anyagot a Zalaegerszegi Egyetemi Központban

Magyarországon egyedülálló az az oktatási forma, amely a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjában már működik. A projektalapú oktatás lényege a gyakorlati tudás és a csapatmunka, miközben természetesen az elméleti tudás megszerzése is fontos, amit élményszerűen szereznek meg a hallgatók. Az Egyetemi Központ kialakítása is ezt a szemléletet mutatja: tárgyalótermek, vállalati környezet, baba-mama szoba és fenntarthatóság. Az egyetem ugyanis a Zöld Kampusz nevet is viseli, ahol geotermikus energiát, napenergiát és a talaj hőjét is hasznosítják.

Az interjúban megszólalók: Dr. Palányi Ildikó megbízott főigazgató; Szabó Péter kommunikációs ügyintéző; Decsi Péter egyetemi tanársegéd, valamint hallgatóink

"A Hely" című riportműsor – Kossuth Rádió
Az eredeti adás időpontja: 2023. május 4. 11:00