Németh János keramikusművészt láttuk vendégül Kampuszunk

Németh János a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Munkácsy díjas keramikusművész tett látogatást csütörtökön délután Kampuszunkon.  Művész úr kettős céllal érkezett hozzánk dr. Bérces Edit oktatónk meghívására, aki az április közepén nyílt André Zoltán "Vonalgyakorlatok" című tárlatát mutatta meg Németh Jánosnak.

Emellett a régi Helyőrségi Művelődési Otthonba (HEMO), jelenlegi formájában a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ Nagyelőadójaként funkcionáló épületbe is bementek, ahol az épület egyik díszeként látható hat történelmi témájú kerámia dombormű. Az alkotásokat 1977-ben, az akkori Petőfi Laktanya vezetőinek megrendelésére készítette. A kerámiák Németh János szerint az alkotói szabadságot tükrözik, hiszen a kubizmus jegyei is fellelhetők a domborműveken.

Fotó: Jóna István