HPC online workshop a Zalaegerszegi Egyetemi Központban - Tudománytól az innovációig

2021 12 06 kifu hpc workshopA Pannon Egyetem védnöksége alatt került megrendezésre a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség (KIFÜ) online HPC workshopja, melynek helyszíne Innovációs és Tudásközpontunk volt. Az esemény fővédnöke dr. Németh István a Pannon Egyetem stratégiai rektorhelyettese és a Zalaegerszegi Egyetemi Központ főigazgatója volt.

A szuperszámítógépek (HPC – High Performance Computing) piaca világszerte óriási fejlődés alatt áll, ami nemcsak az akadémiai szektornak ad kitörési pontot egy-egy tudományág fejlődésében, hanem a piaci szereplőknek is hasznos. A HPC alapot teremt a jövő digitális hosszútávú fejlődéséhez, éppen ezért megismerése elengedhetetlen a digitalizáció szolgálatában dolgozó szakemberek számára. A workshop keretében, a potenciális felhasználóként érdeklődő kutatók és piaci szereplők részére naprakész információkat osztottak meg.