Elindult a mikrovezérlő programozó képzés

A nagy népszerűségnek örvendő mikrovezérlő programozó képzés az idei évben is maximális létszámmal indult el a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjában.

Fotó: Gaál Eszter

A résztvevő diákok betekintést nyerhetnek az innovatív projekt alapú oktatásba is, hiszen ezt a módszertant követi az Arduino mikrovezérlő programozó képzés is. Nincs klasszikus értelemben vett elméleti oktatás, a diákok projekteken keresztül tanulják meg a programozást. Az elméleti anyagok és a projektek leírásai, utasításai az online e-learning felületen találhatóak meg. Ennek köszönhetően mindenki a saját tempójában haladhat a képzés során és több idő jut a gyakorlati oktatásra, illetve az egyéni konzultációra. A diákok csoportokban dolgozhatnak, így a csapatmunka is jelentős szerepet kap.

Fotó: Gaál Eszter

A képzésben való részvétellel intézményi felvételi többletpont szerezhető, mely jelentős előnyt jelent majd a felvételinél a diákoknak.