Senior Akadémia - Finnország és a finn nyelv

Csütörtökön egy izgalmas előadással várta az érdeklődőket a Senior Akadémia klubfoglalkozása. Az Innovációs és Tudásközpont földszinti előadójában dr. Tiborcz-Tóth Tünde "Finnország és a finn nyelv" címmel tartott előadást. Finnországgal kapcsolatban elsősorban a nyelvrokonság jut eszünkbe, hiszen tanulmányaink során sokszor előjött a finnekkel való nyelvi kapcsolat. Az előadás során különböző diákon keresztül ismerhették meg a résztvevők a finn találmányokat, az oktatást, a jóléti államot és az ország legfontosabb paramétereit. A földrajzi, történelmi és demográfiai adatok mellett a finn nyelvről is átfogó képet kaptak senior hallgatóink.

A Senior Akadémia következő előadása:

2022. október 20. 14.00 óra

Emlékezés Zalaegerszeg nevének első, 1247-es okleveles említésének 775. évfordulójára
- Czobor Mátyás élete - Béres Katalin, történész-főmuzeológus előadása
- Egerscug birtoktól Egerszeg váráig – dr. Bilkei Irén és Dr. Vándor László előadása
- Könyvbazár Zalaegerszeg és Zala megye történeti és művészeti kiadványaiból

Bővebb információ a Senior Akadémia őszi programjairól IDE KATTINTVA érhető el.