Elkezdődött a Senior Akadémia őszi szemesztere

Csütörtökön délután megrendezésre került a Senior Akadémia őszi szemeszterének első előadása. A Senior Akadémia programsorozata Zalaegerszeg Megyei Jogú Város Önkormányzatának, a Zalaegerszegi Idősügyi Tanács, valamint a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ közös szervezésében valósul meg.

Kampuszunk Nagyelőadójában az őszi első előadást Balaicz Zoltánné, a PE ZEK Nyelvi és Felnőttképzési Iroda vezetője nyitotta meg, majd Balaicz Zoltán ZMJV polgármesterének köszöntője következett. Ezután dr. Palányi Ildikó, a Zalaegerszegi Egyetemi Központ mb. főigazgatója köszöntötte a résztvevőket. Az első előadás során a trianoni békediktátumról hallgathattak meg előadást a szépkorúak Nánay Mihály, a Rubicon Intézet tudományos főmunkatársának előadásában. A második előadás középpontjában a napjainkban egyre nagyobb teret hódító mesterséges intelligencia témája szerepelt, melyet ifj. Sándor Dénes György, ZMJV ICT tanácsosa mutatott be a jelen lévőknek.

A Senior Akadémia őszi kínálatában a két kiemelt előadás mellett klubfoglalkozások is várják az érdeklődőket.

A Senior Akadémia őszi félévének részletes programja elérhető IDE KATTINTVA