Az aradi vértanúkra emlékeztek Zalaegerszegen

Az aradi vértanúk emléknapján városi megemlékezést tartottak a zalaegerszegi Csány László szobornál. Az eseményen részt vett a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjának képviseletében dr. Palányi Ildikó, mb. főigazgató és Miklós Zoltán, harmadéves mechatronikai mérnök szakos hallgató.

A Csány László vértanú miniszter szobránál tartott megemlékezésen Balaicz Zoltán, ZMJV polgármestere mondott beszédet, melyben elmondta „Az Aradon kivégzettek bűne csupán az volt, hogy hűek maradtak a becsületükhöz”. Kiemelte, hogy Magyarország szabadsága és függetlensége érdekében különböző hátterű és anyanyelvű emberek vívták önkéntes harcukat és adták életüket, és haltak vértanúhalált egy jó ügyért.

Ünnepi beszédet mondot Hermann Róbert, történész professzor, aki összegezte és kifejtette az Aradhoz vezető történelmi eseményeket.

A megemlékezés koszorúzással zárult, mely során dr. Palányi Ildikó és Miklós Zoltán néma főhajtással és megemlékező koszorúval tisztelgett a szabadságharc hősei előtt.

További médiamegjelenések:

Zalai Hírlap - zaol.hu