Repozitóriumba kerültek a GKZ-n júniusban védett záró-, szak- és diplomadolgozatok

cloud database (pixabay, Gerd Altmann / geralt)A tavaszi félévben összesen huszonnyolc záró-, szak- és diplomadolgozatot nyújtottak be a Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg végzős hallgatói. A dolgozatok áttöltése a repozitóriumba a záróvizsgák befejezése után megtörtént, azok a szerzői rendelkezésnek megfelelően kutathatók. Tizenegy hallgató engedélyezte dolgozata nyilvános kutathatóságát, ezek a művek a weben bárki számára megtekinthetők. A többi dolgozat csak korlátozottan  - könyvtári terminálon, védett informatikai környezetben, kizárólag képernyős megteknités keretében - kutatható, illetve egy dolgozat a tartalomban érintett gazdálkodó szervezet kérésére csak öt év múlva válik korlátozottan kutathatóvá. Minden dolgozat esetében nyilvánosan olvasható a szerzői összefoglaló. Dolgozatszerzők és műcímek (linkkel a repozitóriumi rekordhoz):

Bakos Botond Attila: Mekkora profit a foci?

Boronyák Ármin: A WHC Kft. gazdasági elemzése.

Choma Bence: A Bitcoin nyújtotta lehetőségek.

Cseke Mihály: Az OTP Bank részvény árfolyamának vizsgálata a technikai elemzés segítségével.

Csizmár Máté: A magyarországi üzemanyagárak emelkedésének okai és annak lehetséges csökkentési módszerei.

Doszpot Gábor: Magyarország mezőgazdasága.

Drizner Beáta: A matematikai és a térbeli készségek közötti kapcsolat elemzése.

Fajtai Bálint: A diszpozíciós hatás vizsgálata a magyar pénz- és tőkepiacon.

Hóbor Bálint: A Digitalizáció, és a modern fejlődés fontossága az OTP Bank Nyrt. vonatkozásában.

Horváth István: Adózz okosan! Adóoptimalizációs vizsgálat az egyéni vállalkozások jövedelemadózásában.

Kadlicskó Borbála Katalin: Értelem vagy érzelem? A személyi jövedelemadó adóalap kedvezményei igénybevételének, és a 1+1%- os rendelkezéseinek vizsgálata.

Károssy Diána: A minimális az optimális? Egyéni vállalkozások jövedelemadózási lehetőségeinek összehasonlító elemzése.

Kiss Martin: Magyarország agrárgazdasági bemutatása és az ágazat sajátosságai.

Molnár Máté Miklós: Az orosz-ukrán háború gazdasági hatásai Magyarország kereskedelmére és lakosságára.

Nadrai Réka: Gép-, és berendezésgyártó cég tevékenységének átfogó gazdasági elemzése az éves beszámolók alapján.

Németh Bianka: Fenntarthatóság a szépségiparban.

Németh Dorottya Mária: "Make or Buy" döntés a MAM-Hungária Kft.-nél.

Orbán Réka: A jövő intelligenciája: trendek, kihívások és az emberi-gépi együttműködés kilátásai.

Pacsai Fanni: Generációs különbségek és a Revolut szerepe az online vásárlás során hazánkban.

Pál Martin Péter: Egy vállalkozás leltározás tevékenységének vizsgálata a Zalaerdő Zrt.-nél.

Pesti Viktória Liliána: Kis- és középvállalkozások finanszírozási lehetőségei az OTP Bank termékpalettája tükrében.

Supák Dominik Patrik: Szakmát a kézbe! - OKJ-tól az SZJ-ig.

Tóth Aliz: Az Amerikai Egyesült Államok elmúlt 100 évének két legnagyobb gazdasági válságának összehasonlító elemzése.

Tóth Attila Martin: Lokalizációs szolgáltatások nyújtása hatékonyan a ZalaZone járműipari tesztpályán.

Varga Georgina: Adócsökkentés legálisan: kedvezmények a személyi jövedelemadózásban.

Várhegyi Nándor Ferenc: Koronavírus dráma a hitelpiacon? A vállalati hitelezés gyakorlata az OTP bank Nyrt-nél.

Völgyi Fanni: Kis- és középvállalkozások finanszírozási döntései (részletes kitekintés a banki finanszírozási lehetőségekre).

Zsohárné Kovács Kornélia: A fenntartható és tudatos divat kapcsolata a fogyasztóval és a gazdasággal.