Bográcsfesztivál Lendván

Szombaton rendezték Lendva városközppontjában a hagyományos Bográcsfeszt elnevezésű gasztrokulturális programot, 100 főzőcsapat részvételével. A Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ csapata először vett részt a rendezvényen a Muravidéki Magyar Ifjúsági Szervezet meghívására. A csapatnak az egyetem dolgozói mellett dr. Szili-Fodor Dóra főigazgató-helyettes és Németh Gábor, a Zalaegerszegi Egyetemisták Egyesületének elnöke is tagja volt.

IMG_20230826_131652.jpg

A főzőcsapatok feladata az volt, hogy sertés, marha és vadhús felhasználásával Szlovéniában kedvelt bogracsételt készítsenek. Az étel elkészítése mellett a nagy hőseggel is meg kellett küzdeniük a résztvevőknek. A PE ZEK bogrács különlegességét a szlovén ételekhez képest a hegyes erős paprika, a rozmaring és a házi vörösbor használata adta.

Csapatunk a 14 kiosztott arany minősítés egyikét is elnyerte a bográcsban elkészült étellel!

Gratulálunk kollégáinknak!