November – A férfiak hónapja

montazs_movember_2023.pngMagyarországon is egyre többen csatlakoznak a Movember elnevezésű kampányhoz.

A Movember egy mozaik szó, ami az angol moustache (bajusz) és november szavak keresztezéséből született. Ez az elnevezés pedig egy világszerte megrendezésre kerülő kampányt takar, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a férfiak testi és lelki egészségére, a prosztatarák veszélyére, valamint a rendszeres szűrővizsgálatok fontosságára.

Ehhez a nemes kezdeményezéshez csatlakozott idén a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központja is. Hallgatóink és kollégáink fotóiból készült montázzsal szeretnénk felhívni a figyelmet a férfiakat érintő betegségek megelőzésére és a szűrővizsgálatok jelenetőségére.

Köszönjük mindenkinek a megtisztelő részvételt!