The Free English Club – Kampuszunk ad otthont az angol nyelvi klubnak

"The Free English Club" angol nyelvű vitacsoportja közel három évtizedes múltra tekint vissza. A csoportban az élet és a világ legkülönbözőbb területeinek képviseletében vendégeskedtek amerikai könyvtárosok, ausztrál kutatók-ultrafutók, Bristolból kerékpárral hazatért kalandorok, és egy Dél-Amerikában élő egerszegi diáklány is. Alkalmanként online csatlakoztak a foglalkozásokhoz vendégelőadók Kanadából és az Egyesült Államokból is.

IMG_8278.png

Fotó: Jóna István

A klub a világ napi kérdései iránt nyitott, angolul beszélő vagy beszélni tanuló tagokból áll, kötöttségek nélkül. Ahogy a neve is mondja, "Free". A vitatandó témák között mindig megjelennek újak és örökzöldek is, mint a nulla hulladék, a sportesemények, az utazás vagy az ünnepek. 2023 őszétől a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ Könyvtára ad otthont az eseménynek.

A foglalkozásokat az Egyetem világot járt, több nyelven beszélő docense, dr. Bérces Edit tartja. Az első összejövetel témája a Budapesti Atlétikai Világbajnokság volt.

A következő időpontok és témakörök:

2023. november 21. kedd 14:30-16:00
BND=Buy Nothing Day (Ne vásárolj semmit!-nap)

2023. december 5. kedd, 14:30-16:00
Zero Waste (Nulla hulladék)

2023. december 19. kedd 14:30-16:00
Endurance Sports (Állóképességi sportok)

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!