Lezárult a III. Premier Kolleague Házi Darts Bajnokság

Németh Dávid nyerte a III. Premier Kolleague Házi Darts Bajnokságot

Harmadik alkalommal rendezte meg a Zalai Egyetemi Sportegyesület a Premier Kolleague Házi Darts Bajnokságot. A tavaszi sorozatban 17 résztvevővel, két csoportban zajlottak a csoportküzdelmek.  A csoportokból az 1-4. helyezett jutott az egyenes kieséses szakaszba.

A negyeddöntők öt nyert legig zajlottak és egy kivitelével szoros küzdelmeket hoztak. Az elődöntőben már hat nyert legig zajlottak a mérkőzések melyekből a tavalyi győztes Tüske Bence és Németh Dávid jutott a döntőbe. A remek formában játszó Németh Dávid nem hagyott esélyt Tüske Bencének és személyében új bajnokot avattunk. A bronzmérkőzésen Bacsi Szilárd nyert Bella Dániel ellen.

Fotó: Jóna István

EREDMÉNYEK:

Negyeddöntők (5 nyert legig):

Tüske Bence – Jóna István 5:0
Bella Dániel – Elekes Péter 5:4
Boronyák Ádám – Németh Dávid 2:5
Bacsi Szilárd – Szekér Barnabás 4:5

Elődöntők (6 nyert legig):

Németh Dávid – Bella Dániel 6:2
Tüske Bence – Bacsi Szilárd 6:2

Bronzmérkőzés (7 nyert legig):

Bella Dániel – Bacsi Szilárd 1:7

Döntő (7 nyert legig)

Németh Dávid – Tüske Bence 7:2

1. helyezett: Németh Dávid
2. helyezett: Tüske Bence
3. helyezett: Bacsi Szilárd

A Premier Kolleague Házi Darts Bajnokság népszerűségét mutatja, hogy a tavaszi versenyen már többen álltak tábla elé, mint az őszi versenysorozaton. A bajnokság ősszel immár a negyedik szériával indul majd, reményeink szerint minél több új hallgatót megnyerve ennek a nagyszerű sportágnak.