Kutatók Éjszakája 2024

2024_website_header_kutatok.jpg

PROGRAMOK

ALKOSS EGY KÉPET AZ A.I. SEGÍTSÉGÉVEL!

Kíváncsi vagy mi ez a nagy felhajtás az A.I. képek körül?
Próbáld ki Te is és nézd meg Te mit tudsz alkotni a segítségével!
Legyen szó kék tehénen lovagló közgazdászokról vagy szörföző mérnökökről!

Előadó: Szekér Ármin
Időpont: 2024. szeptember 27. péntek 17:00-20:00
Helyszín: Infocentrum, földszint, Könyvtár

INTERAKTÍV JÁTÉK MESEHŐSÖKKEL

Interaktív feladat mesehősökkel. Naponta nézed és hallod őket, de tudod, hogy milyen nyelven beszél Lolka és Bolka, Nils Holgerson vagy Pumukli? Ha bizonytalan vagy, hozd el a szüleidet is, ők biztosan felismerik gyerekkoruk rajzfilmfiguráit!

Előadó: Pálfy Angelika
Időpont: 2024. szeptember 27. péntek 17:00-18:30

Helyszín: Infocentrum, földszint, Könyvtár

KVÍZJÁTÉK PEPPER ROBOTTAL

Kedves Robotrajongó!

Egy kis fehér robot érkezik a könyvtárba, és hoz magával néhány érdekes kérdést!

Ismerkedj meg a ZEK képzéseivel és kukkants bele, hogy hallgatóink milyen kérdésekkel és problémákkal szembesülnek az adott területen, mindezt a ZEK kabalájának/arcának segítségével!

Hozd el a családot és a barátokat is, és töltsetek el együtt egy vidám és szórakoztató estét Pepperrel!

Előadó: Szekér Ármin
Időpont:  2024. szeptember 27. péntek 17:00-20:00
Helyszín: Infocentrum, földszint, Könyvtár

LOGISZTIKÁZZ TÁBLÁN

Tegyétek próbára magatokat, vajon ki logisztikázik a legjobban?
Próbáljátok ki
Profi-T-Ability társasunkat!

Kimondottan a logisztika témakörére épülő társasjáték, 2-4 fős csapatok részére.

Előadó: Dr. Palányi Ildikó, Havranek Evelin, Horváth Fanni
Időpont:  2024. szeptember 27. péntek 17:00-20:00
Helyszín: Infocentrum, földszint, Könyvtár

INTERAKTÍV KIÁLLÍTÁSOK - AMIT EDDIG NEM GONDOLTÁL A SPORTRÓL

Érdekel a sport világa? Akkor neked is ott a helyed interaktív kiálltásunkon, ahol megtekintheted a világ legkülönbözőbb válogatott mezeit, megismerheted a futócipők fejlődését egy ultramaratoni futó, világcsúcstartó, világ- és Európa-bajnok közreműködésével!

Előadó: Bérces Edit, Bella Dániel

Időpont: 2024. szeptember 27. péntek 17:00-20:00 óra
Helyszín: Infocentrum, tetőtér, Nagyterem

• SZELFIZÉS A „VILÁG KÖRÜL”

Sportruha-kiállítás a világ legkülönbözőbb válogatott mezeinek beazonosítására és felpróbálására, sőt szelfizésre is nyújt lehetőséget a kiállítás. Különböző válogatott sportmezekbe bújva lépj be a világ országaiba! Egyben nyelvtudásodat és földrajz ismeretedet is kamatoztathatod.

Bérces Edit gyűjteménye

• FUTÓCIPŐ KIÁLLÍTÁS

A futócipők negyedszázados fejlődése - Egy több mint 13 ezer versenykilométert futott ultrafutó világbajnok cipőin bemutatjuk a futócipők forradalmi változásait. Lehetőség nyílik a korábbi bajnoki cipők felpróbálására is.

Bérces Edit gyűjteménye

• A HIMALÁJA SZÉKELY KUTATÓJA - KŐRÖSI CSOMA SÁNDOR

Előadó: Bérces Edit, Gelencsér Gábor, Kalmár Anikó

• SPORTTEMATIKAI NUMIZMATIKAI GYŰJTEMÉNY BEMUTATÓ

Bella Dániel gyűjteménye

RECORDS FOR ETERNITY, AVAGY ZALAEGERSZEGI VILÁGCSÚCSOK ÉS FELÁLLÍTÓIK A FUTÁSTÓL A DRIFTELÉSIG

Dr. Bérces Edit Karunk kiváló nyelvész oktatója Magyarország minden idők legeredményesebb ultrafutója. Karrierje során számos világcsúcsot állított fel és országos szinten 100 kilométertől 48 óráig szinte minden csúcsot tart. Kezdetben úszott, aztán triatlonozott, majd ezt fokozatosan felváltották a futóversenyek. A futás számára katarzis. Szeptemberben múlt húsz éve, hogy 100 kilométeren világbajnokká avatták. Ugyancsak 2000-ben az első női ultrafutóként egy nap alatt körbe futotta a Balatont. Többszörös világcsúcstartó, kétszeres világ- és Európa-bajnok

A legfiatalabb driftelő autós sportolóként állított be hazai rekordot Szász Péter. Az 5 éves zalaegerszegi kisfiú 24 voltos Ford Mustang GT típusú kisautójával felnőtteket megszégyenítő módon manőverezik, azaz driftel. Péter már négyéves korában rákapott a driftre, ez adta az ötletet édesapja, Szász András számára a rekordkísérletre. A feladat pedig a 123,5 centi hosszú autóval átdriftelni az ennél alig 10 centivel távolabb lévő két akadály között.

Előadó: Dr. Bérces Edit, Szász Péter
Időpont: 2024. szeptember 27. péntek 16:00-17:00
Helyszín: 8900, Zalaegerszeg, Gasparich Márk utca 18/A
Találkozás: Infocentrum előtt

ESTI "BAGOLYTÚRA" A ZÖLD KAMPUSZ TANÖSVÉNYEN

Érdekel a fenntarthatóság és a környezetvédelem?
Ismerd meg Zöld Kampuszunkat most egy rendkívüli és izgalmas esti túra keretében!

A látogatók a kialakított Tanösvény bejárása során megismerkedhetnek a fenntartható életmód elemeivel, a megoldási alternatívák bemutatása a fenntartható viselkedésminták követésére ösztönözheti őket. 2014 óta több ezer zalai fiatal látogatta meg a Zöld Kampusz Zalaegerszeg mintaprojekt keretében létrehozott Tanösvényt, melynek célja a fenntartható életmód elemeinek és megoldási alternatíváinak bemutatása. A Tanösvény a kampusz területén kb. 400 méteres sétával bejárható, 14 állomása a környezettudatos, fenntarthatóságot segítő szemlélet formáláshoz járul hozzá. A tanösvényt nagycsoportos óvodás kortól az általános- és középiskolásokon át a szenior korosztályig több ezren járták végig az Egyetemi Központ munkatársainak szakértő kalauzolásával.

Túravezető: Szabó Péter
Időpont:
2024. szeptember 27. péntek 19:00

Helyszín: 8900, Zalaegerszeg, Gasparich Márk utca 18/A
Indulás: Infocentrum bejárata elől

VEGYÉL RÉSZT MINÉL TÖBB PROGRAMUNKON ÉS GYŰJTSD A KUPONOKAT!

Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!

A programváltoztatás jogát fenntartjuk!