Csörgőlabdázás a Magyar Parasport Napján

2017 óta hivatalosan is február 22-én ünneplik hazánkban a Magyar Parasport Napját. Az idei évben a VESC - Veszprémi Egyetemi Sport Club is csatlakozott az eseménysorozathoz, így a csörgőlabdázást próbálhatták ki az érdeklődők az egyetemi tornacsarnokban.

A Zalai Egyetemi Sportegyesület számára kiemelten fontos a parasportok felkarolása, az érzékenyítés, valamint a fenntartható fejlődés társadalmi kérdései. 2024. február 22-én, csütörtökön a Parasport Napja rendezvénysorozat részeként a Pannon Egyetem Testnevelési és Sport Intézet, valamint a Veszprémi Egyetemi Sport Club (VESC) meghívására játékos bemutatóval készültek az Egyesület tagjai a csörgőlabda szakág megismertetésére a veszprémi érdeklődők számára. A meghívásnak köszönhetően a Zalai Egyetemi Sportegyesület bemutathatta a zalaegerszegiek kedvelt sportját, ezáltal egy kis ízelítőt adva az Egyesületben, valamint a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központban folyó sportszakmai munkából.

429880565_240661849103336_3106212327166601771_n_1.jpg

Fotó: Ivánkovics István