Frissítőasztal - Középpontban az ultrafutás

Élménybeszámoló és beszélgetés Toldi Péter ultrafutóval

Dr. Bérces Edit világ-és Európa bajnok ultrafutó, főiskolai docens meghívásának köszönhetően Toldi Péter ultrafutót köszönthettük a Zalaegerszegi Egyetemi Központban. Toldi Péter 2021 novemberében második helyezést ért el az Athén és Spárta között megrendezett Authentic Phidippides Run futóversenyen, ahol a 490 kilométeres távot 67 óra 54 perc 12 másodperc alatt teljesítette. Az esemény fővédnöke, dr. Németh István főigazgató kiemelte, hogy a sporttal kapcsolatos rendezvények kiemelten fontosak az Egyetemi Központ számára, mivel a sport összekovácsolja az embereket és a csapatsportok különösen fontosak a hallgatók team munkára történő felkészülésében is. Dr. Bérces Edit elmondta, hogy a futás egy "örök szerelem" lesz azok számára, akik egyszer ráéreznek a futás szépségére.

További médiamegjelenések:

Zalaegerszegi Televízió