Jubileumi ünnepséggel zárult programsorozatunk

Jubileum 50 - Jubileumi ünnepséggel zárult programsorozatunk

Három napos jubileumi programsorozatunk központi ünnepségünkkel ért véget. A 14 órakor kezdődő ünnepség első köszöntője során dr. Navracsics Tibor területfejlesztésért és az uniós források felhasználásáért felelős miniszter, a Pannon Egyetemért Alapítvány kuratóriumának elnöke saját élményeivel mutatta be Zalaegerszegen eltöltött katona éveit. Köszöntőt mondott Vigh László országgyűlési képviselő, miniszteri biztos és Balaicz Zoltán Zalaegerszeg Megyei Jogú Város polgármestere is, aki kiemelte dr. Tóth Endre alapító igazgató áldozatos munkájának jelentőségét. Prof. dr. Palkovics László technológiai és ipari miniszter beszédében kiemelte a város határában létrejövő fejlesztések és ipari beruházások fontosságát, mely szorosan összefonódik a zalaegerszegi egyetemi képzéssel.

IMG_9189-3.JPG

Dr. Németh István főigazgató vehette át a Zalaegerszegi Egyetemi Központ számára nyújtott kitüntető oklevelet, melyet Balaicz Zoltán polgármester adott át.
A köszöntők után az elmúlt 50 év fontosabb állomásai és pillanatai elevenedtek meg a vásznon. Több évtizedes kiemelkedő, áldozatos alapítói és oktatói munkája alapján a Pannon Egyetem rektora és szenátusa dr. Tóth Endre nyugalmazott főiskolai tanár urat a Pannon Egyetem javára kifejtett kimagasló tevékenységéért a Pro Universitate Pannonica Nagyezüst Fokozata kitüntetésben részesítette. A kitüntetést dr. Gelencsér András rektor és dr. Németh István főigazgató adta át.

További médiamegjelenések:

Zalai Hírlap - zaol.hu