Logisztika és Menedzsment Informatika Tanszék
A tanszék a 2018. szeptember 1-jével Menedzsment és Gazdaságinformatikai Intézeti Osztály és a Közgazdasági és Módszertani Intézeti Osztály összevonásával jött létre.
A tanszék gondozza az alábbi szakokat/képzéseket a karon:
- gazdálkodási és menedzsment (alapképzés, felsőoktatási szakképzés)
- gazdasági logisztikus, business coach (szakirányú továbbképzés)
Gazdálkodási és menedzsment szakon célunk, hogy a hallgatókat felvértezzük a különböző gazdálkodó szervezetek irányításához szükséges korszerű ismeretekkel. Hallgatóinknak olyan tudást szeretnénk átadni, amelyekkel képesek lesznek a különböző méretű vállalatok vezetési feladatait magas színvonalon ellátni. Mind a termelő, mind a szolgáltató szervezetek folyamatainak tanulmányozása során hangsúlyt fektetünk a problémafelismerésre és –megoldásra. Hallgatóink logisztika és szolgáltatásmenedzsment specializációkon tanulhatnak 5. félévtől.
Szakirányú továbbképzéseinken a gyakorlatban már dolgozó szakemberek ismereteinek bővítését, tudásuk frissítését, illetve szakmai profiljuk bővítését szeretnénk támogatni.
A tanszék oktatási profiljába tartoznak a közgazdasági és módszertani alapozó tárgyak, a menedzsment, a logisztika területek tárgyai és egyéb társadalomtudományokhoz kapcsolódó tárgyak. Oktatóink támogatják a TDK-kutatásokat konzulensi segítség nyújtásával. A vállalati jó gyakorlatok bemutatása céljából rendszeresen szervezünk üzemlátogatásokat, s hívunk vendégelőadóként neves vállalati szakembereket.
A tanszék oktatói tudományos kutatói tevékenységet folytatnak részben önálló munkaként, részben az Új Generációs Gazdálkodás Kutatóműhely keretében. Folyamatosan részt vesznek hazai és nemzetközi konferenciákon. Eredményeikről publikációk jellennek meg szakfolyóiratokban, illetve szakkönyvekben.
A tanszék oktatóinak kutatási területei:
- A változás- és innovációmenedzsment szerepe a vállalati életciklus alakulásában
- Okos megoldások, robotizáció, az Ipar 4.0 hatásai a logisztikai folyamatokra
- Kreatív pénzügyek és menedzsment
- A matematikai, statisztikai módszerek alkalmazási lehetőségei a vállalatértékelés- és elemzés területén
- LEAN menedzsment, folyamatok optimalizálása, fejlesztése
- Az IT rendszerek alkalmazási lehetőségei és hatása a vállalati folyamatokra, eredményességre
- Vállalati kompetencia-igények és a felsőoktatási kimenet diszharmóniája
Elérhetőségek:
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Gasparich M. u. 18/a, D épület 3. emelet
Dr. Palányi Ildikó, tanszékvezető
Fehér Erika - oktatási referens
Telefon: +36 (92) 509-915