Közösségi fánksütést rendeztünk a Kollégiumban

A böjti időszak egyik kedvelt finomsága a fánk, amit húshagyókedden készítenek előszeretettel a családok. Egy héttel később február 21-én a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ Kollégiumában közösségépítő szándékkal fánksütést szerveztünk.

IMG_6257_copy.JPG

Fotó: Jóna István

A rendezvényt külsős partnerek bevonásával valósítottuk meg, melyen közel 60 fő vett részt, köztük vezetők, oktatók, munkatársak és hallgatók. A fánkok sütésében a Nemzedékek Összefogása Egyesület Alibánfa és a Mozgássérültek és Fogyatékkal Élők Egyesülete segédkezett. A hat főből álló összeszokott csapat a hagyományos szalagos fánkot és a fodros, vagy más néven csörögefánkot készítette el Kollégiumunk konyhájában. Voltak olyan bátor hallgatók, akik segédkeztek a szaggatásban és sütésben is.

IMG_6252_copy.JPG

Fotó: Jóna István

Nagy örömünkre sokan vettek részt a programon és kóstolták meg a farsangi finomságokat, melyhez házi csipkebogyó lekvárt és baracklekvárt kínáltunk. Összesen 8 kg liszt és 30 tojás felhasználásával készült el a 300 darab kisütött fánk.

Köszönjük a mindenkinek a részvételt és segítőinknek, hogy hozzájárultak a program sikeréhez!