Zöld Kampusz tanösvény túra - Fókuszban a fenntarthatóság

Február 23-án, pénteken a ZSZC Csány László Technikum diákcsoportja látogatott el hozzánk Zöld Kampusz tanösvény túra keretében. A tanulók Lambertné Katona Mónika, a zalaegerszegi technikum szakmai igazgatóhelyettesének vezetésével járták körbe Kampuszunkat, hogy a tanösvény túrán keresztül megismerjék a fenntartható életmód elemeit és annak gyakorlati megoldásait.

Fotó: Gaál Eszter

A diákok meglátogatták a geotermikus energiával üzemelő Infocentrumot és a modern technológiával felszerelt Innovációs és Tudásközpontot is, ahol az esővíz szürkevízként történő újbóli felhasználása is megvalósul. A Zöld Kampusz túrát követően Szabó Péter kommunikációs referens tartott rövid előadást a résztvevőknek a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ által kínált képzésekről. Ezután egy interaktív kvízjáték következett, mely során bizonyíthatták a diákok, hogy mennyire sikerült megismerniük Kampuszunkat és fenntarthatósági törekvéseinket. Az első három helyezett ajándékcsomaggal térhetett haza.

Fotó: Gaál Eszter

A program végén a diákok nagy örömére Pepper robot is köszöntőt mondott és több táncot is előadott a résztevőknek.