SZAKMAI HÍREK, PUBLIKÁCIÓK

itdk_konferencia_plakat_2024_04_24_kozepiskolasoknak.png

Felhívás - A 2024. évi tavaszi Intézményi Tudományos Diákköri Konferencián való részvételre

A Pannon Egyetem Tudományos Diákköri Tanácsa és a Pannon Egyetem Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg meghirdeti a Pannon Egyetem Intézményi Tudományos Diákköri Konferenciáját.

A konferenciára osztatlan, Foszk, BSc/BA, MSc/MA képzésben részt vevő hallgatók jelentkezhetnek. A jelentkezés elektronikus regisztrációval, valamint a bemutatásra szánt pályamunka (dolgozat) összefoglalójának benyújtásával történik.

Időpontok/határidők:

A 2024-es év tavaszi Intézményi Tudományos Diákköri Konferencia időpontja:
április 24. (szerda) 10:00

A regisztráció és az összefoglaló benyújtásának határideje:
március 18. (hétfő) 12:00

A dolgozat elektronikus benyújtásának határideje:
április 2. (kedd) 20:00

A dolgozat / pályamunka benyújtásának módja:

A max. 20 Mb terjedelmű dolgozatokat pdf formában a regisztrált és konferenciára jelentkezett hallgatók a http://etdk.uni-pannon.hu/ oldalon megadottak alapjátudják feltölteni.

Megjelent egy kutatónk tanulmánya a Magyar Könyvvizsgáló Kamara "Digitalizációs lépések a könyvvizsgálatban" c. konferencia tanulmánykötet 79-97. oldalán (ISBN: 9786155738093)

Dr. habil KATITS Etelka PhD: Az SMESBJ okosapp és a pénzügyi turnaround controlling, mint eszköz és módszer a vállalati életúton

Absztrakt

A cégek az életút különböző szakaszain léteznek, ahol napjaink nagyon gyorsan változó és kiszámíthatatlan világában rendszeres turnaround helyzettel szembesülnek, amit kezelni kell, akár a növekedési, akár a válság szakaszon. Az előadás célja olyan saját fejlesztésű digitális eszköz és módszer bemutatása, amely a szervezeti életciklusok és az azokban fellépő fordulatok felismerését, menedzselési lehetőségeinek kidolgozását támogatja. Az előadás összehasonlítja a vállalati ún. hagyományos pénzügyi és turnaround controlling módszert, hangsúlyozza az erős és gyenge jelzéseket, mint tüneteket az adott életszakasz és turnaround helyzet azonosítására; a problémákat előidéző okfeltárást, amely kijelöli a preventív, a reorganizációs és kríziskezelő turnaround menedzselési technikákat; az életszakaszra igazított turnaround controlling módszert, amely igazolja, vagy sem, a növekedési pályára állítást, vagy az azon tartást a fenntartható gazdálkodásra is tekintettel. Mindez lehetővé tette a magyar empirikus fordulatkezelési modell megalkotását 85 esetelemzéssel a tanácsadói világból. Ez, mint egy keretrendszer tovább bővíthető, de egyúttal tipizálható is egy adott ágazatra, régióra, tevékenységi és vállalkozási formára is, ami egyúttal egy teljes nemzetgazdaságot működtető gazdálkodó szervezetek újra épülésének portfólióját is jelentheti. A tanulmány bizonyítja – 2007-2022 közötti időszakban végzett magyar eset- és adatbázis elemzésekkel – a modern vállalati pénzügyekhez tartozó életciklus-, a turnaround- és a fenntartható pénzügyek vállalatirányítási szempontból létező előnyeit.

Megjelent három kutatónk tanulmánya a Multidiszciplináris kihívások, sokszínű válaszok c. folyóirat 2023/2. számában:

NAGYNÉ Dr. HALÁSZ Zsuzsanna PhD, JÁMBOR Balázs Róbert, & Dr. habil KATITS Etelka Éva PhD

Az ágazati és vállalati értékteremtők azonosítása és alkalmazása
Az üzleti tevékenységek és a fenntartható gyakorlatok összehangolása a tulajdonosi értékalkotásban

A tanulmány IDE KATTINTVA érhető el
A teljes szám IDE KATTINTVA érhető el

Aktuális témákat érintettek hallgatóink az ITDK-n

Tizenegy tudományos munkát mutattak be hallgatóink az Intézményi Tudományos Diákköri Konferencián (ITDK), mely szerdán az Innovációs és Tudásközpontban került megrendezésre. A hallgatók két helyszínen, "Ágazati gazdaságtan" és a "Bank-, pénzügyek és kontrolling" tagozatokra osztva mutatták be kutatásaikat.

A zsűri a beadott dolgozatok és a szóbeli előadások alapján döntötte el, hogy tíz pályamunka vehet részt a kétévente megrendezésre kerülő Országos Tudományos Diákköri Konferencián, melynek Miskolc lesz majd a házigazdája 2025-ben.

Gratulálunk hallgatóinknak az elért eredményekhez és oktató kollégáinknak a felkészítéshez!

A PREZENTÁCIÓ MEGTEKINTHETŐ

A PREZENTÁCIÓ MEGTEKINTHETŐ

IDE KATTINTVA

Dr. habil KATITS Etelkával készült interjú a BEHAVIOUR - a HR Magazin júniusi számában

Középpontban a vállalati életciklusok és a fordulatok menedzselésének problémái

A teljes interjú megtekinthető IDE KATTINTVA.

ELŐADÁS SZERZŐTÁRSAKKAL

Megjelent két kutatónk tanulmánya a Vezetéstudomány 2023. évi 54(3) számában:

Dr. habil Katits Etelka Éva PhD és Dr. Palányi Ildikó PhD

Egy magyar empirikus modell a nemzetközi vállalati fordulatkezelési kutatások áttekintése és rendszerezése tükrében

Elérhető: https://journals.lib.uni-corvinus.hu/index.php/vezetestudomany/article/view/979/541

A Vezetéstudomány említett száma elérhető: https://journals.lib.uni-corvinus.hu/index.php/vezetestudomany/issue/view/99/37

okosapp, Márkus Mónika, kutatóműhely