2022 07 14 konyvajandekokA zalaegerszegi közgazdászképzés 2022. július 13-15. között megrendezett 50 éves jubileumi rendezvénysorozatán Prof. Dr. Lentner Csaba egyetemi tanár, intézetvezető, a Doktori Tanács törzstagja is részt vett. Dr. Lentner Csaba a Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg jogelőd intézményében, a Pénzügyi és Számviteli Főiskola Zalaegerszegi Intézetében szerzett főiskolai végzettséget 1984-ben. A professzor úr folyamatosan ápolja a kapcsolatot egykori iskolájával, a jubileumi rendezvénysorozat keretében július 14-én délelőtt érdekfeszítő előadást tartott "Új kihívások előtt a 2010 után újjászervezett magyar állampénzügyi rendszer" címmel. A Polgári Szemle című tár­sa­da­lom­tu­do­má­nyi fo­lyó­irat főszerkesztőjeként a 17. évf. (2021. év) 1-3. és 4-6. összevont számaiból 150-150 db ajándék példányt biztosított a jubilumi rendezvény résztvevőinek. Ezen felül a Zalaegerszegi Egyetemi Központ kutatói és hallgatói közösségének dedikált példányokat ajándékozott az általa írt vagy szerkesztett művekből, melyek a PE ZEK Könyvtára gyűjteményébe kerültek.

Ezúton is köszönjük a nagylelkű adományt és ajánljuk a gazdasági szakirodalom iránt érdeklődők szíves figyelmébe!

Az ajándék művek a könyvtár online katalógusában:

A devizahitelezés nagy kézikönyve
Bankmenedzsment. Bankszabályozás. Pénzügyi fogyasztóvédelem
Közpénzügyek és államháztartástan
Adózási pénzügytan és államháztartási gazdálkodás
Magyarország a változó világban
Hungary in a changing world
Rendszerváltás és pénzügypolitika (2. bőv. kiad. utánny.)
A magyar állampénzügyek fejlődéstörténete a dualizmus korától napjainkig
Önkormányzati pénz- és vagyongazdálkodás
East of Europe, west of Asia. Historical development of Hungarian public finances from the age of dualism to the present