Mindenkiben ott rejlik az érték – Esély Gála hetedszer
Hetedik alkalommal rendezte meg az Esély Gála programját szerdán a Mozgássérültek és Fogyatékkal Élők Egyesülete (MOFE), ezúttal a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjában. A rendezvény egyértelmű célja a figyelemfelhívás: minden ember értékes tagja a társadalomnak.
Fotó: Jóna István
Ezúttal új helyszínen, az Innovációs és Tudásközpont aulájában tartotta a MOFE kulturális és zenei találkozóját, melyen vármegyei intézmények fogyatékkal élő lakói vettek részt. Az első Esély Gálát 2017-ben rendezte meg az egyesület, melynek elnöke, Tóth Ágnes büszkén mesélt arról, hogy az érzékenyítő és figyelemfelhívó program népszerűsége azóta is töretlen.
– Kezdettől fogva az volt a célunk, hogy közelebb hozzuk a társadalom ép tagjait a fogyatékossággal élő sorstársakhoz, és megmutassuk: minden emberben van valami különleges, mindenki képes értékeket közvetíteni – hangsúlyozta.
A házigazda és társszervező szerepét a Kampuszunk vállalta, amelynek főigazgatója, Decsi Péter köszöntőjében kiemelte: közös feladatunk, hogy fogyatékkal élő embertársaink is teljes értékű életet élhessenek.
– Az egyetem küldetése nemcsak a szakmai tudás átadása a hallgatóknak, hanem a szemléletformálás is. Úgy gondolom, hogy az egyesület, a gondozó intézmények pedagógusai, felkészítő tanárai és a fellépők egyaránt példaértékű munkát végeznek, és példát mutatnak mindannyiunk számára – fogalmazott.
A program szakmai védnöke Gróf Krisztián, a Zalai Kutyabarátok Egyesületének vezetője volt, aki köszöntőjében arról beszélt: sok öröm és szeretet tapasztalható az intézményekben zajló foglalkozásokon, amely az előadásokban is visszaköszön.
Fotó: Jóna István
Az Esély Gálán öt vármegyei intézmény tíz produkciót mutatott be. A műsorszámok között szerepelt néptánc, modern tánc, hastánc, versmondás, könnyűzenei produkció, színdarab, verses-zenés összeállítás és bábjáték is.
Idén először léptek színpadra a Zalaegerszegi Honvédklub Egyesület tagjai, akik vidám dalcsokorral kedveskedtek a közönségnek.
A legnagyobb sikert a Lenti Támogató és Foglalkoztató Központ gondozottjainak különleges előadása aratta: a klasszikus Hófehérke és a hét törpe mesét modern, humoros formában mutatták be.
A fellépők emlékül egyedi, kézzel készített tarisznyát kaptak, benne apró ajándékokkal és édességgel, míg a felkészítők munkáját oklevéllel és újrahasznosított anyagokból készült virággal köszönték meg.
További médiamegjelenések: