Gazdálkodási és menedzsment szak (A)

A szakot Neked ajánljuk, ha
  • érdekel a vállalkozások működési, irányítási és reálfolyamatainak tervezése, szervezése és elemzése
  • kihívást látsz komplex feladatok ellátásában: egy gazdasági szervezetek stratégiájának, piaci tevékenységének, pénzügyi és elszámolási folyamatainak, gazdasági informatikai rendszerének kialakításában
  • szeretnél kutató, elemző feladatokat ellátni

Szakfelelős:  Dr. Molnár Tamás, egyetemi tanár, Pannon Egyetem Gazdaságtudományi Kar
Képzési szint: Alapképzés
Képzési hely: Veszprém, Zalaegerszeg
Képzés nyelve: Magyar
Munkarend (tagozat): Nappali, Levelező
Finanszírozási forma: Magyar állami ösztöndíjjal támogatott, Önköltséges
Képzési idő: 7 félév
Oklevélben szereplő végzettség megnevezése: Közgazdász gazdálkodási és menedzsment alapképzési szakon
Önköltség díja: 295.000 Ft/félév
Specializációk Zalaegerszegen: szolgáltatásmenedzsment, logisztika
Duális képzési formában is választható.

A képzés célja:

A választható specializációkon olyan szakmailag felkészült hallgatók kibocsátása, akik a vállalkozások működési, irányítási és reálfolyamatainak ismeretével a gazdálkodás tervezése, szervezése és elemzése területén alapos elméleti és gyakorlati tudással rendelkeznek. A végzett hallgatók a megszerzett ismeretek birtokában alkalmasak a gazdasági szervezetek stratégiájának, piaci tevékenységének, pénzügyi és elszámolási folyamatainak, gazdasági informatikai rendszerének kialakítására és fejlesztésére, gazdálkodási eredményeinek elemzésére, az egész vállalati életút menedzselésére.

Elhelyezkedési lehetőségek:

• Stratégiai elemző
  • Projektmenedzser
  • Üzletfejlesztési elemző
  • Termékmenedzser
  • Piackutató
  • Vevői kapcsolattartó
  • PR menedzser
  • Marketing menedzser
  • Beszerző
  • Logisztikus
  • Vállalkozó

Gazdálkodási és menedzsment alapképzés mintatanterv 2021. szeptemberétől

Felvételi követelmények:  A www.felvi.hu oldalon található elektronikus Felsőoktatási Felvételi Tájékoztató 2022. részletesen tartalmazza a felvételi követelményeket.

További információk:
Felvilágosítás intézményi felvételi ügyekben