KEDVES FELVÉTELIZŐ!
Szeretettel köszöntünk a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ oldalán!
Köszönjük, hogy egyetemi tanulmányaidhoz a Zalaegerszegi Egyetemi Központot választod!
FELVÉTELI VÁLTOZÁSOK A PANNON EGYETEMEN
Összeszedtük számodra a legfontosabb információkat a felvételi eljárással és a változásokkal kapcsolatban!
A legfontosabb változás, hogy A PANNON EGYETEM SZAKJAI KÖZÜL EGYIKHEZ SEM KÖTELEZŐ AZ EMELT SZINTŰ ÉRETTSÉGI MEGLÉTE,
VISZONT A PONTSZÁMÍTÁS SORÁN TOVÁBBRA IS TÖBBLETPONTOT ÉRHET.
A felvételi pontszámítás rendszere két lépésben újult meg:
- kivezetésre került a központilag meghatározott minimumpontok rendszere és a kötelező emelt szintű érettségi
- az eddigi egységes maximum 100 pontos többletpontok rendszerét az intézmények által meghatározott 100 intézményi pont váltja 2024-ben
A Pannon Egyetem olyan egységes, átlátható minden karára és képzésére kiterjedő rendszert dolgozott ki, melyben egyensúlyban van a többletteljesítmény elismerése, a hátránykompenzáció és a regionális, intézményi kötődés megjelenése.
Új elemek jelennek meg a felvételi rendszerében: változatosabb lesz a többletpontok szerzésének lehetősége (amit már intézményi pontoknak hívnak), és újra lehet felkészítő vizsgát szervezni, vagy kompetenciamérésekért pontot adni a jelentkezőknek felsőoktatási szakképzési és alapképzési szakokon is.
A Pannon Egyetem új intézményi pontjainak a rendszerét részletesen az Intézményi többletpontok menüpontnál mutatjuk be.
2024-től az intézmények maguk szabályozhatják a felvételi pontszámításban a tanulmányi pontok közé tartozó ötödik választható tantárgyat; a tanulmányi pontokba beszámító ötödik érettségi tárgyat; illetve az érettségi pontszámításhoz figyelembe vehető érettségi tárgyak és a szakirányú továbbtanulás esetén intézményi pontszámításnál figyelembe vett szakképesítések körét.
PONTSZÁMÍTÓ KALKULÁTOR - SZÁMÍTSD KI A FELVÉTELI PONTJAIDAT!
EMELT ÉRETTSÉGI ÉS MINIMUMPONTHATÁR
A jelentkezők számára a Pannon Egyetem szakjai közül egyikhez sem kötelező az emelt szintű érettségi megléte, de egy tárgynál ajánljuk, ha enélkül nem gyűlne össze a 100 intézményi pont. A Pannon Egyetem felelősen úgy döntött, hogy nem lehet korlátozó kritérium egy emelt szintű érettségi a felsőoktatáshoz való hozzáférés során. Ugyanakkor, ha a jelentkező rendelkezik emelt szintű érettségivel, azért a felvételi során a korábban megszokott szabályok szerint továbbra is megkapja a többletpontokat. 2024-től a pontszámításban részt vevő emelt szintű érettségi plusz intézményi pontot ér (kiemelten értékelve, ha az a felvételi tárgyak egyikéből van).
Szem előtt tartva a várható sikeres tanulmányi teljesítést, az intézmény egységesítette a képzéseire vonatkozó minimum pontokat: Felsőoktatási szakképzési szakra való bejutáshoz egységesen 230, alapképzési szakra pedig 240 pont szükséges; mesterképzésen változatlanul 50 lesz az intézményi minimumpont.
NYELVTUDÁS
A Pannon Egyetem a továbbtanulás szempontjából kiemelt kategóriaként kezeli a nyelvtudást, azért intézményi pontot ad. A fenti szabály alól – a változatlan jogszabályi környezet miatt – kivétel azon szakoknak a köre, ahol részben vagy egészben gyakorlati vizsga alapján történik a pontszámítás. A jelentkező anyanyelvétől – magyar állampolgársággal rendelkező jelentkező esetében a magyartól – eltérő nyelvtudásért legfeljebb 65 intézményi pont jár az intézményi pontok áttekintő táblázatában szereplők szerint. Azaz szélesítettük az elismert nyelvtudás körét: részvizsgáért is lehet a jövőben pontot kapni, és az eddigieknél több pontot lehet szerezni, ha több nyelvet is beszél a jelentkező.
INTÉZMÉNYI TÖBBLETPONTOK - DÍJAZZUK A SZORGALMAT!
A Pannon Egyetem elkötelezetten vesz részt a karrier— és pályaépítésben. Ennek része, hogy a beiskolázási programja során több olyan lehetőséget kínál a középiskolásoknak, ami segíti őket a pályaválasztásban, a középiskolai tanulmányaik magasszintű elvégzésében, a felsőoktatási tanulmányokra való felkészülésben. Az Egyetem által szervezett továbbtanulási célú programok alapján – megfelelő részvétel és teljesítési szint esetén – intézményi pont adható amennyiben a jelentkező teljesíti a jogcím feltételeit és a jogosultságot megfelelően igazolja.
A Pannon Egyetem a következő típusú továbbtanulási programok esetében teszi lehetővé az intézményi pontok megszerzését: kompetenciamérés, szintvizsgával záruló felkészítők, tehetséggondozó programok, tematikus nyári táborok, motivációslevél- és videókészítés.
Érdemes akár több programban is részt venni, hiszen halmozottan, akár 50 pont is összegyűjthető ezen az úton!
Az intézményi pontok rendszerének kialakításakor a Pannon Egyetem szem előtt tartotta a folytonosságot. Egyetemünk fontosnak tarja, hogy a következő években a jelentkezők eddig befektetett energiái ne vesszenek kárba, ezért a lehető legtöbb komponenst átemeltük a korábbi többletpontrendszerből (például versenyeredményekért, sportteljesítményért járó pontok). Ugyanígy fontosak a korábbi rendszer hátránykompenzálás terén kialakított elemei, továbbá fontos volt megtartani minden korábbi esélyegyenlőségi kategóriát.
BŐVEBB INFORMÁCIÓ A TÖBBLETPONTOKRÓL ELÉRHETŐ IDE KATTINTVA!
KÉPZÉSEINK
FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉSEK (FOSZK)
gazdálkodási és menedzsment
pénzügy és számvitel
gazdaságinformatikus
ALAPKÉPZÉSEK (BSc)
gazdálkodási és menedzsment
pénzügy és számvitel
gazdaságinformatikus
mechatronikai mérnöki
gépészmérnöki
tesztmérnöki
MESTERKÉPZÉS (MSc)
A Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központ teljes képzési portfóliója és a szakok részletes leírásai elérhetőek a Képzéseink menüpont alatt.
KERESD KÉPZÉSEINKET A FELVI.HU OLDALÁN IS!
Kérdésed van? Segítünk!
Felvételivel kapcsolatos kérdésed esetén örömmel állunk rendelkezésedre!
Keresd a Tanulmányi Iroda munkatársait bátran az alábbi elérhetőségeken!
E-mail:
Telefon: 06 92 509-949 / 06 92 509-958