Boldog Új Évet kívánunk!
Könyvtárunk az idei évre is azt a fogadalmat tette, hogy mindent megtesz olvasóink és látogatóink igényeinek legteljesebb kiszolgálása érdekében - legyen szó tanulási célú szakmai segítségről, vagy épp a szabadidő tartalmas eltöltéséhez kapcsolódó tevékenységekről és szolgáltatásokról.
Évről évre igyekszünk alkalmazkodni a változó elvárásokhoz, új igényekhez. Tereink folyamatosan átalakulnak és rendszeres látogatóink már észrevehették, hogy gyűjteményünkben a szakirodalom mellett teret kap a szép- és szórakoztató irodalom is. De nem feledkezhetünk meg bővülő társasjáték kínálatunkról se!
Néhány friss könyvünk az új évre:
Bödőcs Tibor: Prímszámok a hóesésben Bödőcs Tibor új könyve sok kis írásból, „miniatűrökből” áll, melyekből mozaikszerűen rajzolódik ki jelen világunk tragikomikus képe.
|
|
Stanislaw Lem: Kiberiáda Ez a kötet a sci-fi egyik legnagyobb mesterének, a lengyel Stanisław Lemnek két kultikussá vált, a robotok világába kalauzoló gyűjteményéből válogat: a Kiberiádából és az Amit a robotok mesélnek című kötetekből. Az utóbbi két zseniális robotépítő mérnök, Trurl és Klapanciusz különleges utazásairól és kalandjairól mesél, az előbbiben pedig tobzódnak az acéllovagok, az elektronikus boszorkányok, a szerelmes robotkirályfik és a rátarti robotkirálylányok. A történetek egyszerre poétikusak és groteszkek, a bennük rejlő társadalomkritika pedig a mai olvasó számára is rendkívül friss és élvezetes. Ugyanis ez a metsző iróniával elénk tárt kibernetikus csodavilág – a maga zsarnok gépkirályaival, talpnyaló udvaroncaival meg agyafúrt robotzsiványaival együtt – nem csupán Lem kortársainak, hanem a 21. század olvasóinak is ismerős lehet.2 |
|
Jón Kalman Stefánsson: A halaknak nincs lábuk A regény egyetlen nap története, de ebben a hosszú, fárasztó napban több mint száz év emléke gomolyog. Mikor is kezdődött minden? Amikor a költő-könyvkiadó Ari felbukkan, hogy néhány év dániai távollét után egy hirtelen jött családi ügy miatt visszatérjen abba a jobb napokat látott, apró izlandi városba, ahol felnőtt? Vagy gyermekkorában, a hetvenes években, amikor a sör be volt tiltva, a lemezjátszó hangszóróiból a Pink Floyd dübörgött, a legfőbb munkaadó az amerikai hadsereg volt, és a halgyár igazgatója botrányos halált halt? Vagy még régebben? A nagyapja korában? Honnan és hogyan jutottunk el eddig a napig? Hogyan lett pontosan az, ami éppen van? Miképpen formálódik az ember? A szerző ebben a filozofikus, vitriolos humorú mélabúval átszőtt, önéletrajzi elemeket sem nélkülöző művében próbál meg választ találni a kérdésekre. Jón Kalman Stefánsson mondatai rabul ejtenek, elemi erejűek, mint egy folyó sodrása vagy a hömpölygő felhők a Keflavík fölé boruló, végtelen égbolton.3 |
Sikerekben gazdag, boldog új évet kívánunk!
A PE ZEK Könyvtárosai