Új együttműködés kezdete: gyakorlatorientált képzést támogat a Magyar Suzuki adománya
Ünnepélyes keretek között vehettünk át egy Suzuki Vitara gépjárművet a Pannon Egyetem Zalaegerszegi Egyetemi Központjában, a Magyar Suzuki Zrt. jóvoltából. Az autó nemcsak a hallgatói képzés támogatását, hanem a gyakorlatorientált oktatás további erősítését is szolgálja.
Fotó: Jóna István
Az átadást megelőzően dr. Kurdi Róbert, a Pannon Egyetem általános rektorhelyettese köszöntötte a résztvevőket. Beszédében bemutatta a közép- és nyugat-balatoni régió egyik meghatározó felsőoktatási intézményét, külön kiemelve a zalaegerszegi kampusz jelentőségét, amely a térség járműipari fejlesztéseinek köszönhetően szervesen és innovatívan kapcsolódik a jövő technológiáihoz.
– Úgy gondolom, jó helyre kerül ez az autó, amit most átvettünk – és ezért nagyon hálásak vagyunk – fogalmazott a rektorhelyettes.
Fotó: Jóna István
A Magyar Suzuki Zrt. képviseletében Kocsis József operatív igazgató mondott beszédet. Elmondta, hogy olyan járművet adományoznak az egyetemnek, amely hozzájárulhat az intézmény kutatási és oktatási céljaihoz, és egyben egy hosszú távú, gyümölcsöző együttműködés első lépését is jelenti. Kiemelte, hogy a fenntartható fejlődés és a versenyképesség záloga a felsőoktatás és az ipar szoros, hatékony együttműködése, különösen az innovációk gyors gyakorlati alkalmazása terén.
– A Magyar Suzuki több mint három évtizede van jelen Magyarországon, és kezdettől fogva elkötelezett a fejlődés, valamint a járműipari innováció iránt. A most átadott Suzuki Vitara lehetőséget biztosít arra, hogy a hallgatók és kutatók valós környezetben szerezzenek tapasztalatokat, és ezzel is hozzájáruljanak a jövő járműipari fejlesztéseihez. Az együttműködés a technológiai fejlődésen túl a szakember-utánpótlást is támogatja – fogalmazott Kocsis József.
Fotó: Jóna István
A köszöntőket követően Decsi Péter, a Zalaegerszegi Egyetemi Központ főigazgatója mutatta be az országosan is egyedülálló tesztmérnök alapképzést. Prezentációjában elmondta: egyre többen érdeklődnek az új képzés iránt, és a felvett hallgatóknál eddig nem tapasztaltak lemorzsolódást.
Ezután Ágh László, a tesztmérnöki alapképzés hallgatója mutatta be TDK-pályamunkáját, „Digitális iker megalkotása járműdinamikai szimulációhoz” címmel.
A program zárásaként dr. Utasi Anett, a Pannon Egyetem Duális Képzési Központjának igazgatója beszélt a duális képzés jelentőségéről és eredményeiről.
Fotó: Jóna István
Az esemény végén az Innovációs és Tudásközpont előtt átadásra került a fehér színű Suzuki Vitara, amelyet Kocsis József, a Magyar Suzuki Zrt. operatív igazgatója adott át jelképesen dr. Kurdi Róbert rektorhelyettesnek.
Ezúton szeretnénk megköszönni dr. Fehérvölgyi Beáta dékán asszonynak a közreműködését és támogatását.
További médiamegjelenések:
Egerszegi Hírek - egerszegihirek.hu