Helyi gazdaságfejlesztés a gyakorlatban

Szakmai kirándulás a Göcseji Tudásközpontban

Karunk gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatói a Helyi gazdaságfejlesztés nevű tantárgy keretében dr. Szili-Fodor Dóra oktatónk kíséretével szakmai kiránduláson vehettek részt, mely során meglátogatták a nemrég megnyílt Göcseji Tudásközpont - Zalaegerszegi Helyi Termék Piacot. Nikitscher Bernadett szakmai vezető vezette körbe a résztvevőket, mely során testközelből is megtekinthették a hallgatók a modern és minden igényt kielégítő épületet, illetve a gyakorlatban is megismerkedhettek a helyi kézművesek és helyi kisvállalkozások világával. A zalaegerszegi Vásárcsarnok mellett 718 millió forintos beruházással valósult meg a Helyi Termékek Piaca, a Göcseji Tudásközpont. A létesítmény fő célja, hogy a helyi magyar kistermelők és kézművesek áruikat, termékeiket egy közös, kiemelt helyen értékesíthessék és a célközönséghez is közelebb kerülhessenek az általuk kínált termékek és szolgáltatások. A Tudásközpontban lehetőség van táborok, workshopok, bemutatók és előadások szervezésére is.

IMG_8831_copy_copy.jpg

IMG_8146_copy.jpg