Zalaegerszegi Egyetemi Központ
Együtt a jövő vállalkozóiért – a megállapodás a gyakorlatorientált oktatást segíti
Együtt a jövő vállalkozóiért – a megállapodás a gyakorlatorientált oktatást segíti
Háromoldalú megállapodást kötött szerdán a Pannon Egyetem, a Great BiExpert Kft. és a B2B ProSales Kft., amelynek közös célja, hogy edukációval és prevencióval segítse a jövő vállalkozóit.
Fotó: Jóna István
A rendezvény elején Decsi Péter főigazgató köszöntőjében példaértékűnek nevezte az együttműködést, amelynek révén az egyetem olyan szolgáltatáshoz jutott, amely nemcsak a hallgatók, hanem a környékbeli vállalkozások és duális partnerek hosszú távú fejlődését is szolgálhatja.
Dr. Palányi Ildikó, a Gazdálkodási Kar Zalaegerszeg dékánja jövőbemutatónak nevezte az együttműködést, amely hidat képez az akadémiai tudás és a vállalati gyakorlat között.
-A két partnercég egy rendkívül innovatív megoldást fejlesztett ki: ez a könyvelésre épülő Wisebox szoftver, amely az alap- és mesterképzésben, valamint a controlling szakirányú továbbképzésekben is aktív használatra kerül. A hallgatók korszerű, gyakorlatorientált tudással gazdagodhatnak a program megismerése révén, ami egyértelműen növeli munkaerőpiaci értéküket is. Az együttműködés nemcsak az oktatási módszereinket színesíti, hanem lehetőséget teremt közös gondolkodásra, kutatás-fejlesztésre, sőt, akár egy szakmai közösség létrejöttére is.
Kiemelte: az együttműködés különösen időszerű, hiszen olyan korban jön létre, amikor a digitalizáció, az adatalapú döntéshozatal és a vállalati hatékonyság növelése kulcsfontosságú mind a fenntarthatóság, mind pedig a versenyképesség szempontjából.
Fotó: Jóna István
Zárásként Dezső Tibor, a B2B ProSales ügyvezetője hangsúlyozta: nem csupán egy együttműködési szerződést írtak alá, hanem egy új korszak kapujában állnak, ahol az oktatás és a vállalkozói lét kéz a kézben haladhat tovább.
– Magyarországon évente több ezer vállalkozás zárja be kapuit rövid időn belül. Ennek oka gyakran nem a rossz ötlet vagy a piac hiánya, hanem a gazdasági ismeretek és az adatok feldolgozásának hiánya – ez vakrepülés egy cég életében – fogalmazott.
Fotó: Jóna István
A legfrissebb statisztikák szerint 2024-ben mindössze 24 ezer új társas vállalkozás alakult Magyarországon, ami az elmúlt nyolc év leggyengébb eredménye. Ezzel párhuzamosan a működő vállalkozások száma két év alatt 23 ezerrel csökkent.
– A Wisebox nem csupán egy szoftver, hanem egy olyan eszköz, amely lehetővé teszi a vállalkozók számára, hogy ne csak adatokat lássanak, hanem valódi válaszokat is kapjanak. Mert – ahogy a mottónk is szól – nem adatokra van szükség, hanem válaszokra – tette hozzá.
Mint mondta, a Pannon Egyetemmel közösen az a céljuk, hogy ne csupán tüneti kezelést nyújtsanak, hanem edukációval és prevencióval segítsék a jövő vállalkozóit. A Wisebox oktatásba történő integrálásával olyan tudás kerül átadásra, amely közvetlenül a piaci valóságra épül.