2024-es Kutatók Éjszakája - visszatekintés

2024.09.27., Kutatók Éjszakája

Ismét túl vagyunk egy mozgalmas Kutatók Éjszakáján! Az előző évekhez hasonlóan, most is készültünk egy kis statisztikával azokról a programokról, melyeket a könyvtárban találhattatok.

Mi mással indíthatnánk a sort, mint Pepper barátunkkal, aki szokás szerint idén is népszerű volt mind a fiatalok, mind az idősek körében - 21 robotbarát tette magát próbára a kvízeivel vagy táncolt vele együtt. Logisztikában összesen 10 társasjátékozó szállt be a Profi-T-Ability játékba a szakavatott játékmesterek segítségével. A társasozók mellett 3 művészkedő is megjelent, akik az A.I. adta ábrázolási lehetőségekkel feszegették kreativitásukat - a legtöbb kép a közeledő időszaknak köszönhetően Halloween tematikájú volt. 8 meserajongó látogatott el a mesék világába, ahol a fiatalok az újabb, míg az idősek a régebbi mesehősök felismerésében segítettek egymásnak és közösen igyekeztek kitalálni, milyen nyelven szólalhattak meg a szeretett figurák. További 5 tudománykedvelő pedig a könyveink között, bekuckózva társaloghatott kutatóinkkal, akik a ZEK új interaktív táblája segítségével mutatták be számukra az Egyetemi Központ kutatási területeit. Könyvtári teaházunk pedig rekordszámú, 28 fogyasztót látott vendégül - kínálatunkból az Assam mellett a gyümölcsteák voltak népszerűek.

Reméljük, hogy jövőre is legalább ennyi látogatóval találkozhatunk majd!