szabo g. tiborSzabó G. Tibor

főkönyvtáros, könyvtári munkairányító

• Szobaszám: Könyvtár (L épület - Infocentrum - földszint 9.)
  • Telefon: +36(92)509-941 * Belső telefon: 9941

Főbb feladatai könyvtári munkairányító (korábban: könyvtárvezető) feladatkörben: a könyvtár szakmai irányítása és képviselete; a használók igényeinek megfelelő, folyamatos működés biztosítása; a könyvtár tevékenységeinek hatékony menedzselése, a könyvtári munkatársak operatív irányítása; a könyvtári szabályzatok, nyilvántartások rendjének kialakítása; a könyvtári költségvetés (beszerzési keret) felhasználása, állománygyarapítási döntés; közreműködés könyvtári tájékoztató- és oktatási programokban. Főbb feladatai szakinformátor, feldolgozó feladatkörben: a dokumentumállomány leltári nyilvántartása, az állomány formai és tartalmi feltárása; informatikai vonatkozású szolgáltatások üzemeltetése és fejlesztése (pl. katalógusszolgáltatás, webes tartalomszolgáltatás); könyvtári rendszergazda feladatok ellátása; a könyvtár egyetemi repozitóriumi tartalmainak gondozása; igénykutatások és használóképzés szervezése. Helyettesítője: 1. Szaktájékoztató könyvtáros (teljes feladatkörben); 2. Kölcsönző könyvtáros (részleges feladatkörben).

Góczán Judit

főkönyvtáros, szaktájékoztató

• Szobaszám: Könyvtár (L épület - Infocentrum - földszint 13.)
  • Telefon: +36(92)509-939 * Belső telefon: 9939

Főbb feladatai: a felhasználók szakirodalom-kutatási, információ- és számítógép-használati tevékenységének támogatása, kutatóhelyi és dedikált hozzáférési pontokon történő számítógép-használatának segítése, digitális írástudással összefüggő mentorálás és tanácsadás végzése; szaktájékoztatási feladatok elátása, szakirodalmi adatbázisok használatának támogatása; az állományfejlesztés, beszerzési tevékenység információs támogatása; olvasói kintlévőségek teljes körű kezelése; MTMT adminisztrátori feladatok ellátása a jogosultságához tartozó szerzői körben, kapcsolódó tudománymetriai tevékenységek ellátása, adatszolgáltatási kötelezettségek teljesítése; elégedettség- és igénykutatások, valamint használóképzési programok támogatása, lebonyolítása (tananyag kidolgozása, oktatási, előadói tevékenység); forgalmi statisztikák készítése, olvasószolgálati feladatok és ügyelet ellátása. Helyettesítője: 1. Kölcsönző könyvtáros, folyóirattáros (teljes feladatkörben); 2. Könyvtári munkairányító (teljes feladatkörben).

Szekér Ármin

könyvtáros, kölcsönző

• Szobaszám: Könyvtár (L épület - Infocentrum - földszint 13.)
  • Telefon: +36(92)509-940 * Belső telefon: 9940

Főbb feladatai: kölcsönzési tevékenységek, könyvtárközi kölcsönzés ügyintézése; általános tájékoztatási feladatok végzése; külföldi hallgatók könyvtárhasználatának mentorálása; időszaki kiadványok nyilvántartása, az állomány gondozása; könyvtári térítések ügyintézése, pénztárkezelés; könyvtári eszközpark (számító- és másológépek stb.) szakszerű használatának támogatása, látogatói eszközhasználat segítése; intézményi vonatkozású nyomtatott és elektronikus médiaközlések gyűjtése, archiválása; közreműködés a könyvtár digitalizálási tevékenységében; a könyvtári honlap üzemeltetésének támogatása, tartalmainak szerkesztése; az egyetemi repozitórium szerkesztői feladatainak ellátása; könyvtári postakezelési feladatok végzése; a szabadpolcos állomány rendjének biztosítása; részvétel az állományellenőrzések és -apasztások, valamint raktári munkák elvégzésében. Helyettesítője: 1. Szaktájékoztató könyvtáros (teljes feladatkörben); 2. Könyvtári munkairányító (teljes feladatkörben).